KRZESIMIR DĘBSKI – kompozytor, a także: dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Jako muzyk jazzowy jest laureatem I nagrody Swiatowego Konkursu Jazzowego w w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St.Wyspiańskiego (1985). Według amerykańskiego magazynu Down Beat – jeden z 10 najlepszych skrzypków jazzowych na świecie (1985). W latach 80 ograniczył jednak działalność koncertową poświęcając sie poważnej twórczości kompozytorskiej. Skomponował koncerty na niemal wszystkie instrumenty, 2 Symfonie, 2 balety, oratorium, operę, musicale i wiele utworów kameralnych.
Tworzy również muzykę teatralną i eksperymentalną. Najwiekszą sławę przyniosła mu jednak muzyka filmowa, skomponował muzykę do 58 filmów fabularnych m.in.: Medium, Kingsajz, Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Tam i z Powrotem, Stara Baśń, a także muzykę do kilkunastu seriali telewizyjnych. Aktualnie kompozytor ukończył prace nad muzyką do filmu Bitwa Warszawska 1920 (reż . Jerzy Hoffman).

Radzimir Dębski (ur. 30.04.87) – kompozytor
Ukończył kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Z. Bagińskiego oraz kompozycję filmową i orkiestrację na UCLA (University of California Los Angeles). Ma na swoim koncie ponad 20 utworów poważnych, symfonicznych i kameralnych. Komponuje muzykę do filmów i seriali telewizyjnych takich jak Ranczo czy Tancerze, (ok. 20 tytułów). Tworzy również muzykę teatralną (m. in. „Śmierć i Dziewczyna“ Teatr Dramatyczny Warszawa 2009) i ilustracyjną, pisaną na specjalne okazje np. pokaz mody Dawida Wolińskiego, wspólna wystawa malarstwa Pawła Skurskiego i muzyki. W 2010r. debiutując również jako wokalista, jego duet z M. Kożuchowską „Rozplątani“ znalazł się na płycie „2011. Muzyka z Serca“ towarzyszącej kalendarzowi „Dżentelmeni“ skupiającej duety czołowych polskich muzyków i aktorów. Jako wykonawca i dyrygent występował na scenach m.in. Filharmonii Dolnośląskiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Gorzowskiej oraz Fabryki Trzciny, Teatru Polskiego, Tygmontu i sali koncertowej UMFC. Radzimir jest przedstawicielem trzeciego pokolenia , po swoim ojcu Krzesimirze i dziadku Włodzimierzu zawodowych kompozytorów w rodzinie Dębskich.

Andrzej Święs – kontrabasista, ur.1979r. w Nowym Sączu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu (2005) oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na
wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (2008).
Zadebiutował na scenie jazzowej, biorąc udział w konkursie Jazz Juniors w Krakowie, gdzie wraz z zespołem Tomaszewski/Święs/Dobrowolski zdobywa: II nagrodę (2004), I nagroda (2005),
I miejsce na Bielskiej Zadymce Jazzowej (2006). Z triem Pawła Kaczmarczyka zdobył `Klucz do kariery` na XXX Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Z kwartetem Soundcheck: I miejsce na
Międzynarodowym Konkursie Jazzowo-Bluesowym w Usti nad Łabą (2004), Grand Prix na festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu (2005). Otrzymał również wyróżnienie indywidualne w 2008 roku (Jazz nad Odrą).
Koncertował na festiwalach w Niemczech, Austrii, Czechach, Francji, Holandii, na Węgrzech, w Bułgarii, Rosjii i na Ukrainie.
Muzycy z którymi współpracował to m. in: Janusz Muniak, Jan „Ptaszyn“ Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Kuba Stankiewicz, Kazimierz Jonkisz, Janusz Skowron, Joachim Mencel, Paweł Tomaszewski, Dominik Wania, Łukasz Żyta, Jacek Kochan, Paweł Dobrowolski, Ewa Bem, Lee Konitz, Aga Zaryan, George Garzone, Greg Osby, Raul Soot, Larry Potter, Frank Parker, Oleg Kireyev, Keith Javors i in.
Na stałe współpracuje z kwartetem Soundcheck oraz Grzegorzem Nagórskim,

Arkadiusz Wiech – urodzony 17. 09. 1972 w Makowie Podhalańskim. Dzieciństwo i młodość spędził w Lachowicach, pomiędzy Pilskiem i Babią Górą. Naukę gry na gitarze klasycznej pobierał w Państwowej Szkole Muzycznej im Ignacego Paderewskiego w Cieszynie w klasie p. Bogdana Firlii. W 1996 roku ukończył Wychowanie Muzyczne w Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 1998 roku ukończył także dwuletnią Szkołę Realizacji Dźwięku w Krakowie. Gitarzysta, kompozytor, aranżer, tekściarz, autor i wydawca kilku podręczników do nauki gry na gitarze. W 2000 roku powołał do życia folkową grupę Turnioki w której jako leader jest autorem wszystkich tekstów i muzyki. Od tego czasu zagrał z Turniokami ponad 800 koncertów w kraju i zagranicą (Meksyk, Indie, Niemcy, Czechy, Słowacja, Belgia, Ukraina). Oprócz tego współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny, takimi jak: Anna Jurksztowicz, Krzesimir Dębski, Wojciech Mrozek, Czesław Mozil, Michał Zabłocki.
Jako gitarzysta współdziała też z zespołem Art Music Trio a także z Martą Honzatko (odtwórczynią głównej roli w filmie „Czarny Czwaretk”) oraz Barbarą Stępniak – Wilk. Jako sesyjny muzyk brał udział w nagraniach do filmów: „Rancho”, „Magiczne drzewo”, „Kop głębiej”, „Gdy rozum śpi”. Dokonał wielu nagrań na potrzeby przedstawień teatralnych a także uczestniczył w sesjach nagraniowych wielu zespołów. Obecnie mieszka w Skoczowie, gdzie posiada własne studio nagrań w którym pracuje jako muzyk i realizator dźwięku.

Podziel się !

Zobacz zdjęcia

anna-jurksztowicz-61 anna-jurksztowicz-62 anna-jurksztowicz-63 anna-jurksztowicz-64 anna-jurksztowicz-65 anna-jurksztowicz-66 anna-jurksztowicz-67 anna-jurksztowicz-68 Anna Jurksztowicz, Fot. Daniel Rudzki - 12

Pobierz zdjęcia wysokiej rozdzielczości