Recital „Perły bez kolczyka”
Pieśni poetyckie i piosenki jazzowe
W programie tym znajdują się wszystkie najpopularniejsze piosenki Anny Jurksztowicz w nowych, czasem zupełnie innych, zaskakujących aranżacjach na mały skład jazzowy: fortepian, skrzypce, gitara, kontrabas i perkusjonalia. Każdy koncert jest inny i niepowtarzalny z uwagi na fakt, że artystce towarzyszą różni muzycy. W programie znajdują sie najwieksze przeboje, tematy filmowe i telewizyjne oraz ulubione standardy jazzowe.

 

Projekt koncertowy „Mozart Jazz”
Projekt „Mozart Jazz” zawiera jazzowe opracowania arii i pieśni W. A. Mozarta które Anna Jurksztowicz przygotowała we wspópracy z berlińskim pianistą Rolfem Zielke i jego zespołem (5 muzyków) na zamówienie festiwalu Mozartiana. Prawykonanie odbyło sie tamże w Gdańsku Oliwie w sierpniu 2011. Artystka z pasją wykonuje pieśni w oryginalnym języku niemieckim, a arie po włosku. Jest to także jej sentymentalny powrót do korzeni – studiowała bowiem kiedyś śpiew operowy, porzuciła jednak belcanto w  wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop. Błyskotliwe aranżacje Rolfa Zielke nawiązujące do nowoczesnego smooth jazzu pokazują jak uniwersalnym kompozytorem był Mozart którego muzyka „przetłumaczona” na współczesny język muzyczny ballady jazzowej lub bossanowy, jest tak samo fascynująca jak klasyka.

Program:

1. Fin ch’han dal vino (Don Giovanni) – intro
2. Soave sia il vento (Cosi fan tutte)
3. In diesen heil’gen Hallen (Die Zauberflote)
4. Giunse al fin in momento – Deh vieni.. (Le nozze di Figaro)
5. Das Lied der Trennung
6. Un moto di gioia
7. Abendempfindung
8. Wiegenlied
9. La ci darem la mano (Don Giovanni)
10. Sehensucht nach dem Frulinge

Wykonawcy:

Anna Jurksztowicz – śpiew
Rolf Zielke – fortepian
Stephan Braun – wiolonczela
Stephan Abel – sax/flet
Guilherme Castro – gitara basowa
Tobias Backhaus – perkusja

Muzyka filmowa – koncert symfoniczny

Autorski  program muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego jest kompilacją najpiękniejszych i najbardziej znanych tematów muzycznch skomponowanych dla filmu i telewizji oraz znanych piosenek.

Usłyszymy  muzykę do największych polskich superprodukcji takich jak  „Ogniem i Mieczem” i „Stara Baśń” Jerzego Hoffmana oraz „W Pustyni i w Puszczy” Gavina Hooda (zdobywcy Oskara za za najlepszy Film zagraniczny 2005) Ranczo Wilkowyje (2007), Magiczne Drzewo (2009).

Anna Jurksztowicz z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej  śpiewa  utwory skomponowane dla telewizji, w specjalnie przygotowanych symfonicznych aranżacjach, a  także utwory mniej znane, które były wykorzystywane w wielu filmach, a teraz żyja swoim własnym, pozafilmowym,  koncertowym zyciem (m.in do wierszy Wisławy Szymborskiej, Federico Garcia Lorki  i Stanisława Barańczaka).

Podziel się !

Zobacz zdjęcia

anna-jurksztowicz-61 anna-jurksztowicz-62 anna-jurksztowicz-63 anna-jurksztowicz-64 anna-jurksztowicz-65 anna-jurksztowicz-66 anna-jurksztowicz-67 anna-jurksztowicz-68 Anna Jurksztowicz, Fot. Daniel Rudzki - 12

Pobierz zdjęcia wysokiej rozdzielczości


Muzycy

andrzej-swies arkadiusz-wiech radzimir-debski